Wystawa fotografii „Ptaki rzadkie i ginące”

Dodano: 12 września 2021

W sierpniu w budynku głównym biblioteki można obejrzeć wystawę fotografii przedstawiających sylwetki ptaków rzadkich i ginących.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które użyczyli najlepsi w Polsce i Europie fotograficy przyrody. Zainspirowani historiami zagrożonych gatunków, dołączyli artyści z kolektywu Goverdose. Efektem jest wyjątkowe połączenie różnych stylów, różnych technik i obrazów – pod wspólnym tematem i przesłaniem: ptaki znikają.

W ciągu ostatnich 30 lat populacja powszechnej kiedyś kuropatwy spadła o 85%. Pełnych uroku turkawek, symbolu miłości i pokoju, straciliśmy 90%. Słowików mamy mniej o 60% Lista jest długa. Coraz dłuższa. Tylko ptaków coraz mniej.

Ptaki.
Tyle im zawdzięczamy: muzykę, spisane ich piórami dzieła mistrzów światowej poezji i literatury, pierwszą w Europie – Konstytucję 3 Maja i pierwszą na świecie – Konstytucję Stanów Zjednoczonych Ameryki. Także samoloty, ciepłe kołdry (uwaga – te wypełnione puchem edredonowym mogą kosztować ponad milion złotych), dobry nastrój podczas spaceru w parku oraz najdroższą w historii książkę, którą w 2010 roku sprzedano za ponad 10 milionów dolarów!

Oczywiście, to tylko kilka punktów z nieskończenie długiej listy ptasich sensacji, zasług i dokonań…

Bądźmy na pTAK!
Zanim bedziemy za późno.

Wystawa gości w bibliotece dzięki stowarzyszeniu Jestem na pTAK! W sierpniu będzie można obejrzeć ciąg dalszy wystawy – tym razem fotografie.     

plakat wystawy

Kategorie: Aktualności

Góra