Chlewiki to była bardzo fajna rzecz, bo nawet jak bawiliśmy się w kota, to samo wspięcie się na chlewy powodowało to, że mogliśmy przejść na drugie podwórko…
Na garść wspomnień o Suwałkach lat 60. i 70. XX wieku zaprasza Pracownia Digitalizacji i Historii Mówionej. To obrazek naszego miasta, które już nie istnieje, czasów, gdy wodę brało się z ulicznych pomp, z obecnego placu M. Konopnickiej dobiegał gwar bazaru, a dzieciarnia biegła za Żydem Mędkim, dobrodusznym szklarzem.
Wielu suwalczaków o tym pamięta. Obraz ożywa w opowieściach. W Noc Bibliotek przywoła tę pamięć Tadeusz Kolter, twórca fenomenalnego wiersza o Suwałkach o dzieciństwie między ulicami Noniewicza, Ciesielską i Wesołą.
„Mój wiersz – czego już nie ma, a pamiętam”- wystawa zdjęć i spotkanie z Tadeuszem Kolterem – Pracownia Digitalizacji i Historii Mówionej, sobota 8.06.2019, godz. 17:30
Wystawę zrealizowano w ramach projektu „Cyfrowe pogotowie historyczne” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury