Uwaga uwaga! Ogłaszamy werdykt Jury naszego konkursu na piosenkę do „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.
Werdykt Jury naszego konkursu na piosenkę do „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Jury w składzie: Mary Rumi – przewodnicząca (Shannon, Solo Act, Mary Rumi), Marcin Rumiński (zespoły Shannon i Krive), Wero Chworak (Fundacja SaturninArt) przesłuchało 10 piosenek zgłoszonych na konkurs.
————————————————————————–
Werdykt Jury Konkursu Biblioteki im. Marii Konopnickiej w Suwałkach – „Ballady i Romanse” 2022
Wyróżnienia:
𝑩𝒓𝒖𝒏𝒐 𝒊 𝑩𝒐𝒈𝒅𝒂𝒏 𝑲𝒐𝒓𝒏𝒂𝒄𝒄𝒚 – za edukacyjne podejście do rodzinnego muzykowania, wspieranie kompozycji dziecięcych, utrzymanie charakteru i tempa wykonawczego, zaprezentowanie całości utworu literackiego. Wyróżnienie przyznane w ramach inspiracji do dalszego rozwoju kompozytorsko-wykonawczego.
𝑴𝒂𝒍𝒘𝒊𝒏𝒂 𝑮𝒓𝒛𝒂𝒏𝒌𝒂 – ciekawa, neoklasyczna kompozycja, profesjonalne wykonanie operowe – choć bardzo trudne do zestawienia w kontekście konkursu dla amatorów, przyznane wyróżnienie wynika jednak nie tylko z profesjonalizmu, a również bardzo ciekawie przedstawionej narracji fragmentu „Rybki”, a więc jest to wyróżnienie również za kompozycję.
Nagroda Główna:
𝑾𝒆𝒓𝒐𝒏𝒊𝒌𝒂 𝑷𝒂𝒋𝒂̨𝒌 – za wyjątkowo zgrabne zaaranżowanie Mickiewicza w stylu nasuwającym skojarzenie z Adele i wykonawczyniami tego nurtu popu. Taki kierunek, będący również inspiracją do prowadzenia wokalu, oraz dla samego charakteru kompozycji – pomaga w zrozumieniu opowieści, poczuciu emocji narratorki, co kluczowe dla liryki. Chociaż charakter piosenki nosi znamiona „dobrze nam znanych przebojów”, natomiast sposób traktowania dykcji momentami graniczy z „nieczytelnością”– bez wątpienia to wykonanie „Do przyjaciół” odstaje wysoką jakością, świadomością i muzykalnością od pozostałych zgłoszeń, pomimo gorszej jakości rejestracji i warunków akustycznych pomieszczenia.
W kwestii wyboru piosenek do płyty – oddalibyśmy sprawiedliwość wszystkim „Bardom” tegorocznej edycji i proponujemy, aby nagrać komplet finalistów.
Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Od Świtezi do Wigier” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.