Nareszcie Mamy już wyniki naszego konkursu na piosenkę do wiersza Agnieszki Frączek i/lub Cypriana Kamila Norwida.
Jury w jednoosobowym składzie – Zosia Olszewska przesłuchała w ciemno 17 nadesłanych piosenek.
𝐎𝐭𝐨 𝐰𝐲𝐧𝐢𝐤𝐢:
ℙ𝕚𝕖𝕣𝕨𝕤𝕫𝕖 𝕞𝕚𝕖𝕛𝕤𝕔𝕖 – Urszula Łozińska i Karina Sosnowska za piosenkę do wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. „Wielkość”, nagroda za: wybór tekstu, wokal, aranż budujący napięcie oraz świadomość użytych instrumentów – przeszkadzajek- dzwonków, dzwonów nawiązujących do przeżytego życia oraz śmierci człowieka
𝔻𝕣𝕦𝕘𝕚𝕖 𝕞𝕚𝕖𝕛𝕤𝕔𝕖 – Piotr Kuczek za piosenkę do wiersza Agnieszki Frączek pt. „Bykini”, nagroda za: wybór tekstu, wokal, rytm, oraz umiejętność zaciekawienia słuchacza opowiadaną historią, wiersz dla dzieci zyskał drugie dno, stał się wręcz erotykiem dla dorosłych – jest to niesamowity dar na miarę Barda
𝕋𝕣𝕫𝕖𝕔𝕚𝕖 𝕞𝕚𝕖𝕛𝕤𝕔𝕖 – Lena Kalinko za piosenkę do wiersza Agnieszki Frączek pt. „Żółw Wiercipięta”, nagroda za: wybór tekstu, wokal, oraz pewność siebie, która jest nienachalna, cechuje się szczerością i pracą włożoną w wykonanie utworu. Umiejętność opowiadania historii.
𝐉𝐮𝐫𝐲 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐳𝐧𝐚ł𝐨 𝐭𝐚𝐤𝐳̇𝐞 𝐰𝐲𝐫𝐨́𝐳̇𝐧𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐥𝐚:
Wojciecha Pająka, za wybór tekstu (Cyprian Kamil Norwid „Jesień”)
Agnieszki Basałaj, Mariusza Anuszkiewicza, Tomasza Ejsmonta – za aranż i super głos, chciałabym usłyszeć nagranie w studio (Cyprian Kamil Norwid „Święty-pokój”)
zespołu „NADZIEJA” – wyróżnienie za super bit (Agnieszka Frączek „Kot”)
Marii Tyczkowskiej, Kacpra Skrodzkiego – wyróżnienie za dbałość o dykcję (Agnieszka Frączek „Pies”)
Brunona Kornackiego, Andrzeja Goldy – wyróżnienie za pozytywny bit i stworzenie chwytliwej piosenki dla dzieci – już widzę jak panie w szkołach puszczają to małym dzieciom (Agnieszka Frączek „Bocian i żaba”)
Ignacego Czernieckiego – za hip-hopowe podejście do tematu (Agnieszka Frączek „Ale heca!”)
Patrycji Czernieckiej i Jana Czernieckiego – za ciekawą interpretacje z pozoru pozytywnego tekstu, w którym czuć było tęsknotę za dzieciństwem (Agnieszka Frączek „Dziwne…”)
zespołu „PO GODZINACH” – za wybór tekstu oraz aranż (Cyprian Kamil Norwid „Trzy strofki”)
Katarzyny Szlaszyńskiej i Marcina Mikulskiego – za dojrzałe podejście do tekstu i jego interpretację (Cyprian Kamil Norwid „Ironia”)
𝐾𝑜𝑛𝑘𝑢𝑟𝑠 𝑧𝑜𝑟𝑔𝑎𝑛𝑖𝑧𝑜𝑤𝑎𝑛𝑜 𝑤 𝑟𝑎𝑚𝑎𝑐ℎ 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑢 „𝑃𝑜𝑑𝑤𝑜́𝑟𝑘𝑜𝑤𝑎 𝑏𝑖𝑏𝑙𝑖𝑜𝑡𝑒𝑘𝑎 𝑤𝑦𝑐ℎ𝑜𝑑𝑧𝑖 𝑑𝑜 𝑐𝑧ł𝑜𝑤𝑖𝑒𝑘𝑎” 𝑑𝑜𝑓𝑖𝑛𝑎𝑛𝑠𝑜𝑤𝑎𝑛𝑒𝑔𝑜 𝑧𝑒 𝑠́𝑟𝑜𝑑𝑘𝑜́𝑤 𝑀𝑖𝑛𝑖𝑠𝑡𝑟𝑎 𝐾𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑦 𝑖 𝐷𝑧𝑖𝑒𝑑𝑧𝑖𝑐𝑡𝑤𝑎 𝑁𝑎𝑟𝑜𝑑𝑜𝑤𝑒𝑔𝑜 𝑝𝑜𝑐ℎ𝑜𝑑𝑧𝑎̨𝑐𝑦𝑐ℎ 𝑧 𝐹𝑢𝑛𝑑𝑢𝑠𝑧𝑢 𝑃𝑟𝑜𝑚𝑜𝑐𝑗𝑖 𝐾𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑦.