SOWA

SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach jest prowadzona przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Znajduje się w Parku Naukowo Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej 1 na I piętrze.


Telefon kontaktowy 572 920 432.
E-mail: sowa@bpsuwalki.pl
Od 1 września zapraszamy w godzinach
wtorek-piątek 9.00, 11.30, 14.00

Od 20 maja zapraszamy w soboty w godzinach 10.00-12.00; 13.00-15.00.

Formularz do zapisów dla grup FORMULARZ
Formularz dla osób indywidualnych


SOWA Suwałki ma już rok!
SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach, prowadzona przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, obchodzi urodziny!

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności to miejsce umożliwiające samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki, geografii, matematyki. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne.

Urodziny obchodzić będziemy podczas Nocy Bibliotek, w sobotę 3 czerwca, w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach ul. E. Plater 33 a. Zaczynamy o 16.00!

Z tej okazji mamy dla Was konkurs!

Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w grze z kodami QR „Kosmiczna podróż po Bibliotece” lub rozwiązywania zagadek Kopernika. Do wygrania Vouchery do Planetarium Centrum Nauki Kopernik lub wystawę Centrum Nauki Kopernik.
A wszystko dlatego, że SOWA Suwałki ma już rok!
Do zobaczenia na Nocy Bibliotek już 3 czerwca!
Regulamin TUTAJ.
Zapraszamy także na Facebook SOWA gdzie zapoznacie aktualnościami.Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności składa się z przestrzeni wystawienniczej urządzeń oraz przestrzeni Majsternia, umożliwiających samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki, geografii, matematyki. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne.

Wystawa składa się z 15 angażujących eksponatów a Majsternia składa się z 2 dużych eksponatów oraz zestawów zawierających instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę.

Uzupełnieniem Inicjatywy SOWA jest Majsternia czyli miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, przekona się, że „myśli lepiej, niż myśli”.

Ekspozycja składa się z:

Wystawy– to piętnaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

Majsterni – wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

„Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

REGULAMIN SOWA SUWAŁKI

Cennik SOWA SUWAŁKI

Inicjatywa „SOWA  Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 20212025.


Archiwalne wydarzenia w SOWA TUTAJ

Góra